• 444 64 95
18.07.2024
19.07.2024
Rizom Tatil Köyü | 444 64 95 | Helal tatil köyü

KONAKLAMA SÖZLEŞMESİ

*Fiyatlara K.D.V.dahildir.
* Satiş fiyatına dahil olan olmayan hizmetler otel factsheet ‘inde ayrıntılı olarak belirtilmektedir.
*Otele girişte kimlik ve yaş kontrolü yapılmaktadır. Çocuk yaşları otele c/ın tarihi baz alınır. Yanlış veya eksik beyan halinde aradaki fark otele giriş anında tahsil edilir.
*0-3 yaş arası çocuklar ücretsizdir.
*İki yetişkin yanında 4-11 yaş arası 1. çocuk ücretsizdir.
*İki yetişkin yanında 4-11 yaş arası 2. Çocuk için yarım ücret alınır.
*Özel talepte bulunulması oteli herhangi bir taahhüt altına sokmaz. Otel müsaitlik doğrultusunda özel talepleri karşılayabilir. Bu talepler için otel ücret talep edebilir.
* Otele giriş saati 14:00, çıkış saati 12:00 dir. Giriş saatinden önce otel oda vermekle yükümlü değildir. Saat 12:00 den sonra yapılacak çıkışlarda odanın boşaltılması kaydıyla saat 18:00 e kadar bir günlük konaklama bedelinin yarısı, 18:00 den sonra yapılacak çıkışlarda ise bir günlük konaklama bedelinin tamamı günlük otel kullanım bedeli olarak tahsil edilir.
* Belirlenen giriş saatinden önce yapılan girişlerde Erken girişlerde alınan kahvaltı ve öğle yemeği, geç çıkışlarda öğle yemeği ücreti tahsil edilir.
*Bayanlar bölümüne fotoğraf makinesi, kameralı telefon, fotoğraf veya video çekme özelliği bulunan elektronik cihazlar ile girilmesi yasaktır bu şartlara uymayan misafirler hakkında yasal işlem başlatılacaktır.
*6 yaş ve üzeri erkek çocukların Bayanlar bölümüne giriş yapması yasaktır.
*6 yaş ve üzeri kız çocukların Erkekler bölümüne giriş yapması yasaktır.
*Genel alanlarda kıyafet kuralı uygulanmaktadır.
*Tesise evcil hayvan Kabul edilmemektedir.
*Tesiste konaklayan misafirlerimizin dışarıdan gelen ziyaretçileri yönetim kurulunun almış aldığı karara istinaden tesise alınmayacaktır. Konaklayan misafirin onayı olması halinde gelen ziyaretçi için günü birlik kullanım koşulları ücretli olarak uygulanır.

İPTAL VE DEĞİŞİKLİK PROSEDÜRÜ

*Rezervasyonunuzun garanti edilmesi için, rezervasyon aşamasında toplam konaklama bedelinin tamamının tarafımıza ödenmesi gerekmektedir.
*Rezervasyon tarihindeki değişiklikler otelin doluluk durumuna göre ve aşağıda belirtilen durumlarda kabul edilir.
* Onaylanan Rezervasyon için giriş tarihine 30 günden daha uzun süre kala iptal edilmesi halinde ödemenin %5’I hizmet bedeli kesintisi yapılarak geri kalan tutar iade edilir.
*Onaylanan Rezervasyon için; giriş tarihine 15 gün ve daha uzun süre kala iptal veya değişiklik talebi yapılması durumunda toplam konaklama tutarının %40 no show bedeli uygulanarak kalan tutar misafire iade edilir.
* Onaylanan Rezervasyon için giriş tarihine 7 gün kalana kadar iptal veya değişiklik talebi yapılması durumunda toplam konaklama tutarının %50 no show bedeli uygulanarak kalan tutar misafire iade edilir.
* Onaylanan Rezervasyon için giriş tarihine 7 gün ve daha az süre kala iptal veya değişiklik talebi yapılması durumunda yapılan ödeme iade edilmez % 100 no show bedeli uygulanır.
*Rezervasyon aşamasında ; Ölüm, hastalık , kaza gibi durumlarda bu durumun resmi sağlık kurumlarından alınan raporlar ile belgelenmesi halinde, (otel raporu kabul etmeme hakkını saklı tutar) otele girişe 7 gün kala olan rezervasyonlar için, yapılan konaklama bedeli % 5 no show bedeli uygulanarak iade edilir.
*İptal edilmeksizin otele giriş yapılmaması halinde konaklama bedeli iade edilmez. Giriş tarihinden sonraki bir gün giriş yapılması halinde otelde konaklanmayan günün bedeli iade edilmez no show bedeli uygulanır.
*Otelde konaklama esnasında ; Ölüm, hastalık , kaza gibi durumlarda bu durumun resmi sağlık kurumlarından alınan raporlar ile belgelenmesi halinde, kalınmayan sürelerin konaklama bedelleri %10 kesintili olarak iade edilir. Bu sebeplerin dışındaki herhangi bir nedenle otelden erken çıkılması halinde kalan sürelerin konaklama bedelleri iade edilmez % 100 no show bedeli uygulanır.
*Konaklama bedellerinin iade edilmesi gereken durumlarda iadeler, ödeme şekline göre işlemin yapıldığı kredi kartına ya da aynı hesaba yapılır.
*Balayı odalarına, nikah tarihi üzerinden 3 ay geçmediği takdirde % 5 Balayı İndirimi uygulanmaktadır. Bu indirim erken rezervasyon indirimi ile beraber kullanılamaz. Balayı Çiftleri otele giriş esnasında evlilik cüzdanlarını göstermek durumundadırlar. Aksi takdirde Balayı İndiriminden yararlanamayacaklardır.
*2 iş günü içerisinde Ödemesi gelmeyen rezervasyonlar konfirme edilmez ve tek taraflı olarak iptal edilir.
*2020 Yılı konaklamalarında geçerli olmak üzere rezervasyon değişikliği (kişi sayısı, oda tipi) değişiklik, talep edildiği günün şartlarına uygun kota fiyatlarından yapılacaktır.
* Rizom Tatil Köyü tek taraflı bu sözleşmeyi iptal etmeye ve gerek gördüğü taktirde fiyatlarda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
*Ödeme işlemini yaparak rezervasyon yaptıran kişiler işbu koşulların tamamını kabul etmiş sayılırlar.